İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Annesinin Sesi Ve İsmail YK' Nın Şarkılarıyla Hayata Tutundu

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Beray_İsmail_YK


Özel YK'cı
Özel YK'cı
Anne Sesi Ve İsmail YK' Nın Şarkıları Beyin Uru Küçülttü

Isparta'da beynindeki 5 santimetrelik tümör nedeniyle şuuru kapalı bir şekilde yoğun bakıma alınan 5 yaşındaki Beyzanur Karagür, ilaçlı tedavinin yanı sıra, doktorların önerisiyle, MP3'e yüklenen annesinin sesi ve İsmail YK 'nın şarkılarını dinleyerek, hayata yeniden ''Merhaba'' dedi.

SDÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Rıfat Örmeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Isparta'da yaşayan 5 yaşındaki Beyzanur Karagür'ün, şuuru tamamen kapalı ve hareketsiz şekilde annesi Esra ile öğretmen babası Hurşit Karagür tarafından kendilerine getirildiğini, ilk muayenelerinde beyninde 5 santimetrelik tümör tespit edildiğini bildirdi. Çocuğun beynindeki tümörün ameliyat edilemeyecek bir bölgede yer aldığının tespit edilmesiyle SDÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ayata ve Beyin Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tamer Karaaslan ile birlikte durumunu irdelediklerini kaydeden Ömreci, ilaçlı tedaviyle tümörü küçültme yöntemi uygulamaya karar verdiklerini söyledi. ''Hastayı, ameliyat edilemez, riskli bir durum'' deyip eve göndermediklerini ve mücadeleci bir tutum izlediklerini ifade eden Örmeci, 6 ay boyunca yoğun bakım servisinde beyindeki tümörün küçültülmesi için ilaçlı tedavi uyguladıklarını bildirdi.

Anne Sesini Kaydetti
Yoğun bakımdaki ilaçlı tedavinin yanı sıra, çocuğa psikolojik desteğe de önem verdiklerini belirten Örmeci, refakatçi alınmaması nedeniyle, hastanın annesinden MP3 müzik çalara çocuğuna sevgi ve şefkat sözlerini içeren kendi sesi ile en sevdiği şarkıları kaydetmesini istediklerini anlattı. Annenin sesini ve kızının en çok sevdiği şarkıcı İsmail YK 'nın şarkılarını müzik çalara kaydetmenin yanı sıra, çocuğun yatağının kenarına da çok sevdiği oyuncak tavşanını koyduklarını ve böylece psikolojik tedaviyi başlattıklarını anlatan Örmeci, Beyzanur'un bu tedaviye olumlu yanıt verdiğini dile getirdi.

Örmeci, şunları söyledi:

''Tümörün ameliyat edilemeyecek bölgede olması nedeniyle durum riskliydi. 6 aylık ilaçlı tedavinin yanında verdiğimiz psikolojik destekle, 5 yaşındaki çocuğumuz yoğun bakımdan çıktı. Tedavisi serviste sürüyor. Geldiğinde şuuru tamamen kapalıydı. Şimdi ise gözü açık. Bizi, annesinin dokunuşunu, varlığını hissediyor. Geldiğinde 5 santim olan tümör, 6 aylık tedavi sonunda 2 santime kadar küçüldü, tedaviye devam edilecek. Hedef tümörü tamamen yok etmek.'' Beyzanur'un başarılı bir iyileşme süreci gösterdiğini söyleyen Örmeci, bu durumdan aile kadar kendilerinin de mutlu olduğunu bildirdi. SDÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Tamer Karaaslan ise, çocuk hastaneye geldiğinde beyninin alt bölümlerinde yer alan tümörün hayatı tehdit eder düzeyde olduğunu söyledi. Çocuğun bilinci tamamen kapalı halde hastaneye getirildiğini belirten Karaaslan, ''Tümörün yol açtığı beyin su kanallarının tıkanıklığı, beyinden karın boşluğuna yerleştirilen katater ile düzeltildi. Ameliyat ile alınamayacak noktada olan beyin tümör ise kanser ilacı (kemoterapi) ile tedavi edilerek küçültülme yöntemine başvuruldu'' dedi.

Onunla Konuşuyorum
Anne Esra Karagür de, denge kaybı şüphesiyle kontrol amaçlı gittikleri hastanede, kızları Beyzanur'a beyin tümörü teşhisi konulduğunu söyledi. Başvurdukları iki üniversite hastanesinde çocuklarının ameliyat edilemeyceğini ve tedavi imkanı olmadığı yönünde yanıtlar aldıklarını öne süren Karagür, SDÜ'de, Prof. Dr. Ahmet Rıfat Örmeci'nin tümörü küçültme tedavisine başladığını anlattı. Yoğun bakımdaki tedavisi sırasında kızının kendisini mutlu hissetmesi için gereken herşeyi yaptıklarını dile getiren Karagür, ''Kendi sesimi ve çok sevdiği İsmail YK'nın şarkılarını MP3 playere yükledim. Parmaklarına yüzük taktım, çok sevdiği tavşanını yanına koyduk. Yoğun bakımda ona bu şekilde moral verdik'' dedi. Eşi Hurşit Karagür'ün KKTC'de öğretmenlik yaptığını, babası Ersun Okçu ile birlikte hastanede kalarak Beyzanur'a hep yanında olduklarını gösterdiklerini ifade eden Karagür, ''Hastane hastane dolaşarak Beyzanur'a verilecek dermanı aradık. Çocuğumu bilerek ölüme terk edemezdim, mücadele ettik. Şimdiyse ellerini tutuyorum, onunla konuşuyorum'' diye konuştu

Kullanıcı profilini gör http://www.ismailyktv.ile.biz

ebru_yk

avatar
Gelişmiş YK'Cı
habeeer icin saol..Gülümseme

allah sükür atlatmisya...yazik yaa..aglama

Kullanıcı profilini gör

gül deste

avatar
Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı
Haber için teşekkürler.

Kullanıcı profilini gör

aysenur yurtseven

avatar
Board Muhtarı
Board Muhtarı
Haber icin cok tsk ederim allah yardimcin olsun aglama Üzüldüm

Kullanıcı profilini gör

Beray_İsmail_YK


Özel YK'cı
Özel YK'cı
Rica Ederim

Kullanıcı profilini gör http://www.ismailyktv.ile.biz

ESRA YK

avatar
Administratör
Süper Çok Sevindim Gülümseme


Üye İmzası:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Canııııııımmm...


>> FENERBAHÇE'M <<
Kullanıcı profilini gör http://www.ismailyktv.ile.biz

souza07

avatar
İyİ YK'Cı
allah yardımcısı olsun

Kullanıcı profilini gör

sanaz.yk

avatar
BanLı Üye
BanLı Üye
haber icin sagol...allah yardımcısı olsun....

Kullanıcı profilini gör

Lokomotiv Gülsen

avatar
Gelişmiş YK'Cı
Tsk Ederim

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz